top of page

Alkoliklerin Yetişkin Çocukları'na (ACA) Üyelik

Üyelik için tek şart, alkolik veya başka türlü işlev bozukluğu olan ailede büyümenin etkilerini gidermeye istekliliktir.

 

Örnek olarak, akıl hastalığı olan, reçeteli ilaçlara bağımlılığı olan ve katı disiplinli ailelerde büyüyen ya da evlatlık verilmiş çoğu insan, toplantılarımız ve programımızla bağ kurabildiklerini söylüyor.

Katkılar Gönüllüdür

Üyelik için hiçbir aidat veya ücret ödenmez. Fakat bizler katkılarımızla kendi kendimize varlığımızı sürdürmekteyiz. Toplantılarda, programın bize sağladığı yararların karşılığı olarak, durumumuz el verdiği ölçüde Yedinci Gelenek bağışlarını yaparız.


Toplantı seviyesinde katkılarımız kapılarımızın açık kalmasını (kiranın ödenmesini, yiyecek ve içeceklerin alınmasını ve literatür bulundurulmasını) sağlar. Bölgesel seviyede, katkılarımız Gruplar arası ve Dünya Hizmeti arasındaki iletişimin açık kalmasına ve Dünya Hizmeti seviyesinde insanların toplantıları bulmasını sağlar. Her üye, kendi grup toplantılarının, Gruplar arası, Bölgesel ve Dünya Hizmet organizasyonlarını destekleyerek ACA’nın işler kalmasından sorumludur.

Yedinci Geleneğimiz

Her Yetişkin Çocuklar Grubu, dış katkıları reddederek, kendi kendine tamamen yetmelidir.

Yedinci Gelenek gönüllü katkılarınızı katıldığınız yerel toplantılarınıza ve/veya dilerseniz ACA Dünya Genel Hizmet Ofisi'ne doğrudan yapabilirsiniz. ACA Dünya Genel Hizmet Ofisi'ne katkıda bulunmak için bu linki kullanabilirsiniz.

bottom of page