top of page

Çözüm

Çözüm kendi sevgi dolu ebeveyniniz haline gelmektir.

Yetişkin Çocuk toplantıları sizin için güvenli bir yer haline geldikçe, içinizde taşıdığınız acı ve korkuların hepsini ifade etme özgürlüğü bulacak ve geçmişten gelen utanç ve suçluluk duygularından kurtulacaksınız. Artık çocukluk tepkileriyle hapsolmamış birer yetişkin haline geleceksiniz. Kendinizi sevmeyi ve kabul etmeyi öğrenerek, içinizdeki çocuğu iyileştireceksiniz.

İyileşme, soyutlanmaktan dışarı çıkmanın riskini almakla başlar. Duygular ve bastırılmış anılar ortaya çıkacaktır. İfade edilmemiş yasın yükünü azar azar bıraktıkça, geçmişin yavaşça dışına çıkarız. Şefkat, keyif, sevgi ve saygı ile kendi kendimize ebeveynlik etmeyi öğreniriz.

Bu süreç, biyolojik ebeveynlerimizi varlığımızın araçları olarak görmemizi sağlar. Gerçek anne-babamız bazılarımız Tanrı olarak adlandırmayı tercih ettiği Yüksek Gücümüzdür. Alkolik ya da işlev bozukluğu olan ebeveyn sahibi olsak da, Yüksek Gücümüz bize ‘’İyileşmenin On iki Basamağını’’ vermiştir.

Bizi iyileştiren eylem ve çalışmalar şudur: Basamakları kullanırız, toplantıları kullanırız, telefonu kullanırız. Deneyimlerimiz, gücümüzü ve umudumuzu birbirimizle paylaşırız. Hastalıklı düşünce biçimimizi gün be gün değiştirmeyi öğreniriz. Ebeveynlerimizi bugünkü davranışlarımızdan sorumlu tutmaktan vazgeçtiğimiz anda tepkisel değil, etkisel şekilde sağlıklı kararlar almak yönünde özgür hale geliriz. İncitmekten iyileşmeye, yardıma ilerleriz. Daha önce mümkün olduğunu bilmediğimiz bir tam olma hissine uyanırız.

Bu toplantılara düzenli şekilde katılarak, ebeveyn alkolizmi veya aile işlevsizliğinin ne olduğunu görmeye başlayacaksınız; size çocukken bulaşmış ve yetişkinlikte etkilemeye devam eden bir hastalık. Şimdi ve burada, kendiniz üzerine odaklanmayı öğreneceksiniz. Yaşamınız için sorumluluk almayı öğrenecek ve kendi ebeveynliğinizin gereklerini yapacaksınız.

Bunu yalnız yapmayacaksınız. Çevrenize bakın ve nasıl hissettiğinizi bilen diğerlerini göreceksiniz. Ne olursa olsun sizi sevecek ve cesaretlendireceğiz. Sizi kabul ettiğimiz gibi bizi kabul etmenizi istiyoruz.

Bu, sevgiden gelen harekete dayanan spiritüel bir programdır. Eminiz ki içinizdeki sevgi büyüdükçe tüm ilişkilerinizde güzel değişiklikler göreceksiniz, özellikle Tanrı ile, kendinizle ve ebeveynlerinizle.

bottom of page